Vinařství

Naše vinařství si zakládá na dvou hlavních pilířích – vlastní vinice a tradiční výroba.

Vína vyrábíme již po několik generací. Rodina Ilčíkova byla s vínem spjata odjakživa a nelze již určit, který z našich předků byl ten první. Jisté však je, že během První republiky v Mutěnicích vzniká Vinařsko-ovocnické družstvo, kde je jedním ze zakládajících členů i František Ilčík (číslo v podílní knížce 25). Vinohradnictví se dříve věnoval i jeho otec Bartoloměj (*1873) a děda Jura. V rodinné tradici následně pokračoval jeho syn Ing. František Ilčík (*1929) a i jeho synové JiříFrantiškem.

Vinařství se věnuje i zatím nejmladší generace – Vojtěch a Jiří s nevlastním bratrem Martinem. Poslední generace si váží odkazu svých předků a pokračuje tak ve vinné tradici.

Naše vinohrady se nacházejí na trati Přední hora (Mutěnské hora) a Padělíku (Dubňanská hora), vinný sklep se nachází v srdci mutěnických búd. V roce 2019 započal Jiří Ilčík (*1957) výstavbu dalšího sklepa přímo naproti vinohradu Pod Dubňanskou horou.

Na tratích pěstujeme odrůdy typické pro mutěnskou oblast. Ke každému vínu přistupujeme individuálně – naše vína odráží daný rok a jejich chuť se v průběhu let mění. Cílem je dodávat vína pouze té nejvyšší kvality, v rámci jedné odrůdy produkujeme pouze několik stovek lahví za daný vinařský rok.

Logo vinařství a obrazové motivy na našich etiketách pro nás již před léty navrhl malíř Alois Sikora.

Vínařství je pro nás životní styl a záliba, které se věnujeme se svými rodinami. Radostí pak je, když můžeme našimi produkty potěšit své okolí.